Bitcoin

Bitcoin

Aktuální kurz

773 804,161 Kč

Peněženky

Windows: Exodus.io
Android: Coinomi (v češtině)
iOS: Coinomi (v češtině)

Souhrn

Zkratka: BTC
Vznik: 2009
Zakladatel: Satoshi Nakamoto
Mincí v oběhu: 17 000 000
 
 

Popis kryptoměny

Jde o první kryptoměnu vůbec, kterou v roce 2009 založil člověk jménem Satoshi Nakamoto. Aby tuto kryptoměnu nemohl nikdo jen tak ovlivnit, například nátlakem na samotného Satoshiho, zůstal Satoshi Nakamoto v ústraní a nikdo tak nezná jeho skutečné jméno. Dokonce se spekuluje, že nejde pouze o jednoho člověka, ale rovnou o skupinu lidí.

Jde o decentralizovanou měnu, kde veškeré transakce jsou zapisovány do blockchainu. V češtině se pro tento výraz vžil překlad účetní kniha. Každá transakce je ověřována složitým algoritmem. Toto ověřování zajišťují takzvaní těžaři, kteří dostávají odměnu, za každý vytěžený blok, a ten, který se k ověření propočítá jako první dostane kromě poplatků z transakcí ještě odměnu přímo ze sítě.

Finální počet všech bitcoin mincí má být v roce 2140 celkem 21.000.000. Poté se již nebudou uvolňovat žádné mince a těžaři budou získávat odměnu pouze z poplatků za transakce.

Vývoj kurzu kryptoměny Bitcoin (BTC/CZK)

Přehled vývoje kurzu kryptoměny Bitcoin v českých korunách.

Cookies používáme proto, abychom mohli zajistit bezpečnost tohoto webu, měřit návštěvnost a přizpůsobovat a měřit reklamy. Kliknutím na jakýkoliv odkaz na tomto webu, vyjadřujete svůj souhlas, že smíme pomocí cookies shromažďovat informace na tomto webu i mimo něj.