FAQ - nejčastější otázky

Máte nějakou otázku, na kterou hledáte odpověď a není níže? Napište nám prostřednictvím Kontaktního formuláře. Vaše dotazy poslouží v této sekci dalším uživatelům.

Návod, jak nakoupit kryptoměny

Připravili jsme pro Vás video návod jak si založit krypto peněženku a jak nakoupit kryptoměnu - NÁVOD ZDE

Pro mobilní verzi máme video u nás na blogu v článku - Jak nainstalovat mobilní peněženku na kryptoměny Huobi

Lze nakoupit/prodat u Vás kryptoměny i mimo stránky?

Po domluvě je možné v Mladé Boleslavi udělat osobní transakci v maximální výši 25000 Kč/den na osobu.

Jak mám prodat své kryptoměny?

Prozatím nás můžete kontaktovat přes e-mailový formulář a jistě se dohodneme. V budoucnu bude řešen i výkup kryptoměny skrze web, tak, jak je tomu i nyní u prodeji.

Jak rychle probíhá převod peněz?

Pokud máte ČSOB, Poštovní spořitelnu, nebo Equabanku proběhne platba okamžitě do pár minut.
Pokud platíte z jiné banky a peníze odešlete do 11:00, měla by být platba připsána ještě v ten stejný den.Pokud je platba odeslána později, bývá připsána do dalšího pracovního dne.

Kde si založit peněženku na kryptoměny?

Jako peněženku Vám doporučujeme Exodus.io. Jedná se o peněženku, ve které je možné mít více virtuálních měn najednou. Není tedy třeba zakládat xx různých peněženek. Po založení si, prosím, ihned opište 12 slov, která slouží pro obnovení peněženky. Tato slova neukládejte z bezpečnostních důvodů v počítači, ale opište si je na papírek a ten někde dobře uschovejte. Doporučené jsou minimálně 2 kopie na bezpečných místech daleko od sebe.

Jak chránit své kryptoměny?

Je důležité mít neustále aktualizovaný operační systém. Používat aktuální verzi antiviru (např. Avast, Comodo...). Zveřejňovat pouze veřejné klíče Vaší peněženky, ne klíče privátní. Při kopírování adresy (veřejného klíče) Vaší peněženky je vždy třeba zkontrolovat alespoň poslední 4 znaky, aby nedošlo k jeho přepsání útočníkem, který by tam podstrčil svou adresu.

Na můj účet nebyly připsány žádné peníze, co mám dělat?

Pokud na Váš zákaznický účet nebyly připsány peníze, důvodů může být více. V první řadě prosím nezapomínejte, že převody v rámci banky sice obvykle trvají pouze pár minut, ale občas se může prodloužit třeba i na hodinu. Pokud platíte z jiné banky, pak může přijít platba třeba až v 10:00, během dopoledne a pouze v pracovní dny.

Dalším důvodem může být nevyplnění Variabilního symbolu, díky kterému je Vaše platba párována s Vaším účtem u nás. Nebo nevyplněním zprávy "Nákup na EET4U.cz", pomocí které se snažíme omezovat podvody na internetových bazarech.

V každém případě nás kontaktujte a jistě Váš problém vyřešíme.

Je můj kurz fixován v době objednávky?

Plnou garanci ceny můžeme dát v případě přednabití Vašeho zákaznického účtu částkou, za kterou následně nakoupíte(Více info v sekci Kredit). V takovém okamžiku totiž probíhá nákup automaticky na světových burzách. Pokud ale vytvoříte objednávku předem, tak než dojde platba za tuto objednávku se může kurz značně lišit (skoky o několik procent). Pokud se kurz tedy hodně liší,jsme tak nuceni kvůli ziskovosti tuto objednávku zrušit.

Vaše peníze Vám budou následně uloženy na Váš zákaznický účet. A tyto prostředky můžete následně využít pro okamžitý nákup, kde již zrušení nehrozí.

Cookies používáme proto, abychom mohli zajistit bezpečnost tohoto webu, měřit návštěvnost a přizpůsobovat a měřit reklamy. Kliknutím na jakýkoliv odkaz na tomto webu, vyjadřujete svůj souhlas, že smíme pomocí cookies shromažďovat informace na tomto webu i mimo něj.